Ekskurzija v Ljubljano – obiskali smo vlado in Muzej bančništva
Ekskurzija v Ljubljano – obiskali smo vlado in Muzej bančništva
V petek, 19. junija 2026, smo dijaki 3. letnika gimnazijskega programa v sklopu OIV – aktivnega državljanstva v Ljubljani obiskali Vlado Republike Slovenije in Muzej bančništva. V muzeju smo se seznanili z zgodovino bančništva, večji del ekskurzije pa smo posvetili obisku vlade, kjer smo spoznali njeno delovanje, prisluhnili smo zanimivim predstavitvam o narodnostih in finančni pismenosti, preizkusili svoje znanje v kvizu ter imeli posebno priložnost spremljati pravo vladno novinarsko konferenco.
Tako smo v naši prestolnici preživeli zanimiv, pester in poučen dan.