DijakiDogodkiEkskurzijeNovice

Ekskurzija v Ljubljano – obiskali smo vlado in Muzej bančništva

Ekskurzija v Ljubljano – obiskali smo vlado in Muzej bančništva

V petek, 19. junija 2026, smo dijaki 3. letnika gimnazijskega programa v sklopu OIV – aktivnega   državljanstva v Ljubljani obiskali Vlado Republike Slovenije in Muzej bančništva.
V muzeju smo se seznanili z zgodovino bančništva, večji del ekskurzije pa smo posvetili obisku vlade, kjer smo spoznali njeno delovanje, prisluhnili smo zanimivim predstavitvam o narodnostih in finančni pismenosti, preizkusili svoje znanje v kvizu ter imeli posebno priložnost spremljati pravo vladno novinarsko konferenco.

Tako smo v naši prestolnici preživeli zanimiv, pester in poučen dan.

https://www.gov.si/novice/2026-06-19-koprski-dijaki-na-vladi-spremljali-novinarsko-konferenco-o-drzavni-proslavi/

Skip to content