STŠ napis

Tehniški dnevi

Na šoli izvajamo projekt tehniških dnevov, na katerih učenci osnovnih šol sodelujejo na praktičnih delavnicah, ob tem pa jim predstavimo tudi našo šolo in izobraževalne programe, ki jih izvajamo. V šolskem letu 2016/17 načrtujemo 10 tehniških dni.

Namen projekta je povezati predstavitev šole in izobraževanja z nekaterimi cilji tehniških dni v devetletki:
- spoznavanje sveta dela in poklicev,
- sodelovanje v vseh delovnih fazah, od načrtovanja, konstruiranja, sporazumevanja, uresničevanja do vrednotenja rezultatov,
- odkrivanje lastnih sposobnosti, spretnosti in nagnjenosti,
- poklicno usmerjanje,
- spoznavanje varnostnih ukrepov pri delu, oblikovanje pozitivnega odnosa do varovanja svojega zdravja in zdravja drugih.

Učenci bodo sodelovali v treh delavnicah, in sicer v računalniški delavnici, v strojni delavnici, kjer bodo sodelovali pri izdelavi izdelka iz pločevine s posebnim postopkom obdelave kovin (CNC žična erozija) in v delavnici » Od ideje do izdelka«
Pri izvedbi sodelujejo: Angel Šav, Branko Jelen, Aleksander Pohlen in Alenka Marčetič.

View the embedded image gallery online at: